İş Zekası Çözümleri

İş Zekası veya BI (Business Intelligence), iş hayatı için gerekli olan karar alma süreç ve mekanizmalarına; ham veriyi alıp kullanışlı ve anlamlı hale getiren süreç, metod ve teknolojilerinin birleşimi olarak tariflenir. B&B geçmiş 20 yıllık döneminde çeşitli iş zekası çözümleri ile müşterilerinin karar alma süreçlerine katkılar sağlamıştır.

Gelişen İş Zekası araçları yapılan bu çalışılmaları daha hızlı ve etkili yapabilmemiz konusunda çok büyük fırsatlar doğurmaktadır. Gardner Research’den Peter Sondergaard “21. yy’ın petrolü bilgidir. Analiz ise içten yanmalı motordur” diyerek, günümüzde verinin kıymatine ve veriyi işleyip analiz edebilmenin kıymetine işaret etmiştir.

B&B veri madenciliği, iş analitiği, iş zekası konularında müşterilerinin ihtiyaçlarını belirleyip, müşteri ekipleri ile birlikte Veri Yönetimi ve Veri Analizi konusunda politikalar geliştirmektedir. Bu politikalara uygun eylem planının yürütülmesi işlerini de konusunda uzman BI profesyonelleri ile gerçekleştirmektedir.

Ekibimiz SAP BI (Business Objects) uzmanlığı ile müşterilerine;

  • Tüm kurum ve kullanıcıların adapte olabilceği gelişmiş iş zekası çözümleri tasarlar.
  • Karar Destek sistemleri tasarlarız, düne ve yarına bakış açınızı farklılaştırırız.
  • Sonuçları görüp tepki vereceğiniz bir iş zekası ürünü değil, önlem almanıza yarayan “koruyu bi” servisleri veririz.
  • Tüm kullanıcıların kendi elindeki verinin kıymetini bilecek araçlar sunarız.
  • Etkinlik ve Verimlilik için veriye ulaşımı hızlandırmak ve sadeleştirmek için çalışırız.
  • Yöneticilere karmaşık tablolar vererek – sayılar ve sayfalar arasında boğulmamayı, etkileşimli sayfalar ve tasarımlarla karar süreçlerine olumlu katkılar sağlamayı hedefleriz.
  • Veri yığını değil, rapor üretiriz. Bir çok kaynaktan veri toplama zahmetini ortadan kaldırıp, konsolide veri kaynakları tasarlarız.
  • Mobil olmadan olmaz. Gerçek hayatta; Yöneticiler ve karar vericiler tek bir mekana veya ortama bağlı kalmadan karar verirler. Hızlı olmalılar. Aynı BI ürünleri gibi. Tek bir teknoloji yada platforma bağımlı değil, mobilde de kullanılan iş zekası ürünleri geliştiririz.